Lata doświadczeń w biznesie

Perfekcyjny bankiet - jak go zorganizować?

Perfekcyjny bankiet - jak go zorganizować?

perfecyjny bankietDotychczas w naszym kraju wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie jak i służbowe odbywały się w tradycyjnej formie posiedzeń, nierzadko zakrapianych. Obecnie jednak, coraz częściej celebrujemy różne święta za pośrednictwem bankietów.

Sam termin pochodzi z języka francuskiego i oznacza nic innego jak właśnie przyjęcie o wystawnym charakterze. To, co po zachodniej granicy praktykowane jest od dekad, teraz cieszy się rosnącą popularnością również w Polsce. Niemniej jednak, zważywszy na szykowny charakter bankietu, należy pamiętać, iż ta impreza rządzi się innymi prawami, niż reszta imprez towarzyskich.

Czym dokładnie są bankiety, kto zajmuje się ich organizacją i wreszcie, jaka jest etykieta obowiązuje na bankiecie?

O tym w poniższym tekście. Bankiety, to wystawne przyjęcia, jednak nie jest to termin jednoznaczny, bowiem wyróżnia się kilka rodzajów. Bowiem wyróżnia się trzy rodzaje tego typu spotkań. Pierwszym z nich jest bankiet w stylu angielskim, co charakterystyczne, odbywa się on w formie stojącej. Bankiety w stylu angielskim, nazywane są również cocktail-party, organizowane są głównie w ambasadach, w godzinach popołudniowych, a udział w nim mogą wziąć tylko te osoby, które otrzymały zaproszenie.Innymi rodzajami tego typu przyjęć są bankiety w formie mieszanej lub amerykańskiej tj. zasiadanej, które często planowane są w ramach uroczystego obiadu o randze państwowej.

Jeśli chodzi o normy zachowań obowiązujących na bankietach, to zależą one właśnie od formy bankietu. Z tego typu zasadami warto się zapoznać, ponieważ brak znajomości dobrych manier może źle świadczyć o własnej osobie, co gorsza może zostać odebrane jako zniewagę dla gospodarzy.

organizacja bankietuOrganizacją bankietów, zajmują się zwykle firmy cateringowe, a przez wzgląd na ogromną konkurencję w branży, oferują już nie tylko wykwintne dania, ale także lokal, obsługę przyjęcia, dekoracje a nawet oprawę muzyczną. Osobą, odpowiedzialną za przebieg bankietu i wybór odpowiedniej firmy cateringowej jest event menager. Mimo, iż organizacją zajmują się specjaliści, warto osobiście czuwać nad całym procesem przygotowań, by wszystko mogło być zapięte na ostatni guzik.

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!