Lata doświadczeń w biznesie

Wakacje w Tanzanii - co warto zwiedzić w Tanzanii?

Wakacje w Tanzanii - co warto zwiedzić w Tanzanii?

Tanzania znajduje się we wschodniej Afryce, na Oceanie Indyjskim. Zanzibar jest jedną z wielu przybrzeżnych wysp, w tym Pemba, Mafia i inne. Tanzania graniczy z Zambią, Ugandą i Rwandą, a także z Malawi, Kenią, Burundi i Mozambikiem. Wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego znajdują się niziny. W niektórych miejscach można znaleźć rafy koralowe. Wyspy są nizinne. Tanzania jest domem dla niektórych z najbardziej znanych cudów na Czarnym Kontynencie. Należą do nich Kilimandżaro, dach Afryki; Ngorongoro - opisywany jako Arka Noego w przyrodzie; oraz równiny Serengeti, które słyną z największej populacji dzikich zwierząt na świecie. Tanzania jest zamieszkana głównie przez plemiona Bantu i w mniejszym stopniu przez Masajów. W poniższym artykule przedstawimy dlaczego warto spędzić urlop w Tanzanii.

Urlop w Tanzanii - co warto zwiedzić w Tanzanii?

Kilimandżaro

Kilimandżaro to wyjątkowa góra. Pojawia się znikąd, prosto z zielonych równin. To wulkan i jedna z najwyższych samotnych gór na świecie. W drodze na szczyt mija się pastwiska, tropikalne lasy deszczowe, alpejskie łąki i surowy księżycowy krajobraz.

Makonde Highlands

Plemię o tej samej nazwie zamieszkuje ten obszar, który znajduje się w pobliżu granicy z Mozambikiem. Produkowane są tu słynne hebanowe rzeźby przedstawiające splecione ludzkie postacie w pionowym wzorze lub smukłe postacie lub drzewa życia.

Ngorongoro

Wielu osobom krater Ngorongoro kojarzy się z Arką Noego. Strome zbocza tworzą jedną z największych kalder na Ziemi, mierzącą około 20 kilometrów średnicy. Wewnątrz, łąki ze zwierzętami są rozłożone jak płyta stadionu. Turyści podziwiają lwy i słonie, a także zebry, bawoły, antylopy i flamingi. Zielone zbocza kaldery i błękitne niebo tworzą wrażenie rajskiego ogrodu. Drogi wyjazdowe z dna krateru zamykane są o godzinie 16:00 po południu. Ngorongoro oferuje najlepszą okazję, aby doświadczyć afrykańskiej dzikiej przyrody bez konieczności jazdy godzinami i czekania w kolejce.

Safari w Tanzanii

Park Narodowy Serengeti

Serengeti to jedyne miejsce, w którym dzikie ssaki są tak liczne, duże stada zwierząt kopytnych i drapieżniki wędrują swobodnie. Serengeti obejmuje obszar prawie 15 tysięcy kilometrów kwadratowych, rozległe naturalne pastwiska, które nie zostały spustoszone przez białego człowieka. Krajobraz Serengeti to bezkresny step ze wzgórzami i drzewami widocznymi na wiele kilometrów. Bezkresne równiny mogą czasami wydawać się płaskie jak zwykły stół. Aby zobaczyć punkty orientacyjne, trzeba stanąć na dachu samochodu. Równina usiana jest rzekami i małymi zbiornikami wodnymi, z największym jeziorem Ndutu położonym na południowym krańcu. Wzgórza porośnięte są rzadkimi drzewami akacjowymi. Widoczność na równinach jest ogólnie dobra. Można dostrzec wzgórza oddalone nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Gra świateł, układ i ruch chmur oraz krótkie i piękne wschody i zachody słońca tworzą bajkową atmosferę.

Więcej na temat wakacji w Tanzanii dowiesz się na https://tanzaniaadvisor.com/.

Park Narodowy Manyara

Niewielki park położony na zachodnim brzegu jeziora Manyara, pomiędzy jeziorem a zboczami Rowu Afrykańskiego. Można tu zobaczyć wiele gatunków ptaków i hipopotamy. Jeśli jednak woda jest zbyt wysoka, najlepiej unikać wyprawy. Tutaj, jeśli ktoś nie widział wcześniej wystarczająco dużo żyraf, może zobaczyć je w całej okazałości. Jest tu mnóstwo guźców (które mogą powodować spustoszenie w roślinach), pawianów, słoni, gnu, bawołów, impali i innych antylop. Można tu również zobaczyć dzioborożce, które są jednymi z najciekawszych ptaków. W parku żyją również lwy. Park Narodowy Arusha to park, który obejmuje wschodnie stoki Meru, jeziora Momela i Ngurdoto (Małe Serengeti) oraz kratery Serengeti Ndogo.

Wyspa Zanzibar

Zanzibar, znany również jako Wyspa Przypraw, znajduje się na Oceanie Indyjskim i należy do Tanzanii. Archipelag Zanzibar składa się z pięćdziesięciu mniejszych wysp, dwóch większych: Pemba i Malfia, oraz dwóch większych: Pemba i Mifia. Zanzibar ma reputację znanego na całym świecie eksportera przypraw. Jego doskonały klimat pozwala na plantacje goździków, gałki muszkatołowej i cynamonu, dzięki czemu zyskał przydomek Wyspy Przypraw. Dzięki doskonałym warunkom naturalnym Zanzibar stał się popularnym miejscem na wakacje w Tanzanii. Jego wysokiej jakości usługi turystyczne i dziewicze plaże przyciągają tych, którzy kochają piękne krajobrazy i dziewicze plaże. Wyspa znana jest z turkusowych wód i pięknych raf koralowych. Zanzibar oferuje raj dla miłośników nurkowania. Zanzibar jest stolicą z wieloma reprezentacyjnymi budynkami wzdłuż nadmorskiej drogi biegnącej od portu aż do cypla, na którym znajdują się hotele.

Pałac Sułtana, Port Portugalski i Muzeum Narodowe to godne uwagi zabytki miasta. Matemwe jest główną atrakcją turystyczną położoną na północno-wschodnim wybrzeżu. W pobliskich wioskach miejscowi zawsze żyli i łowili ryby. Nurkowie, nurkowie z rurką, pływacy i windsurferzy są również przyciągani do tego obszaru. Mała wyspa Mnemba i otaczający ją atol znajdują się w zasięgu wzroku, blisko brzegu. Najlepsze miejsca do nurkowania znajdują się na wyspie i wokół niej. Na samej wyspie zbudowano luksusowy kurort, przyciągający jednych z najbogatszych ludzi na świecie.

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!