Lata doświadczeń w biznesie

Kiedy wysyłać zaproszenia ślubne

Kiedy wysyłać zaproszenia ślubne

Zaproszenia są jednym z najważniejszych szczegółów przy planowaniu ślubu. Nie tylko dostarczają gościom informacji o Twoim wyjątkowym dniu, ale także pozwalają każdemu odpowiednio zaplanować. Niezależnie od tego, czy Twoja lokalizacja ślubu jest lokalna, poza stanem lub miejscem docelowym, oto ogólny harmonogram wysyłania zaproszeń ślubnych.

Zapisz daty

Chociaż Zapisz Daty nie są wymagane dla każdego ślubu, mogą one być pomocnym przypomnieniem dla gości, aby zablokować datę w ich kalendarzach miesiące wcześniej. Dobrą zasadą jest wysłanie Save The Dates na około 6 miesięcy przed ślubem. Jeśli masz wesele docelowe, możesz wysłać je jeszcze wcześniej, aby dać gościom wystarczająco dużo czasu na zakwaterowanie, znalezienie opiekunki do dziecka, itp.

Zaproszenia ślubne

Po wysłaniu Zapisz Daty, czas zacząć przygotowywać zaproszenia. Można je wysłać na około sześć do ośmiu tygodni przed datą ślubu. Daje to gościom dużo czasu, aby odpowiedzieć na zaproszenia, w razie potrzeby zarezerwować podróż i zajrzeć do swojego rejestru. Dzięki temu masz więcej czasu na tworzenie swoich zaproszeń, takich jak koperty adresowe, kaligrafia i inne zabawne szczegóły. Zaproszenia mogą być również wysyłane wcześniej, około dwóch lub trzech miesięcy na docelowe wesela, aby dać gościom jeszcze więcej czasu na przygotowanie.

Co należy uwzględnić

Niezależnie od tego, czy na odwrocie zaproszenia umieścisz dodatkowe informacje, czy też na osobnej małej karcie, jest kilka rzeczy, które musisz dołączyć. Miejsce Twojego ślubu jest jednym z najważniejszych szczegółów, więc goście mogą wiedzieć, czy podróż jest konieczna. Możesz mieć również mały dział z wytycznymi dotyczącymi dress code'u, ale postaraj się, aby było to krótkie i proste. Możesz nawet zdecydować się na stworzenie własnej strony ślubnej z tymi wszystkimi dodanymi informacjami, dzięki czemu możesz po prostu skierować gości na adres internetowy. Zalecamy jednak, aby na zaproszeniach nie umieszczać żadnych informacji na temat rejestru prezentów, ponieważ można je zapisać również na swojej stronie internetowej.

Daty RSVP

Innym ważnym szczegółem, który należy zawrzeć w zaproszeniach, jest sposób, w jaki goście mogą na nie odpowiedzieć. Jeśli masz stronę ślubną, zrobienie tego online jest szybkie i proste. Można również wybrać opcję dołączenia karty RSVP i wstępnie zaadresowanej koperty. Polecamy poprosić o datę RSVP na około trzy tygodnie przed datą ślubu, abyś mógł sfinalizować inne szczegóły, takie jak tabela miejsc siedzących, catering i inne. Jeśli gość nie odpowie na czas, zadzwoń i grzecznie poproś o odpowiedź.

Nadal potrzebujesz pomocy w wyborze motywu na Twój wyjątkowy dzień przed wysłaniem zaproszenia? Sprawdź kilka z naszych ulubionych motywów weselnych na lato! Chętnie pomożemy Ci również wybrać sukienkę Twoich marzeń. Pamiętaj, aby umówić się na spotkanie dzisiaj. Daj nam znać, kiedy wysłać zaproszenia na wesele, a także spróbuj. Twoi goście to docenią!

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!