Lata doświadczeń w biznesie

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakupach diamentów

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakupach diamentów

Diamenty mogą być najlepszym przyjacielem dziewczyny, ale każda dziewczyna nadal musi wybrać kamień na jej pierścień zaręczynowy mądrze. Dziś nurkujemy w zakulisowych szczegółach, o których nie wiedziałeś o diamentach i sklepach, w których są one sprzedawane. Na przykład, czy te cztery "C" są naprawdę aż tak ważne? O jakiej marży detalicznej tu mówimy? Jakiego rodzaju taktyki sprzedaży nabywcy powinni być świadomi? Z pomocą profesjonalistów, którzy pracują w tym biznesie, załatwimy to wszystko dla ciebie.

Nie ma żadnego "Diamentowego Sezonu".
Kosiarki do trawy trafiają do sprzedaży jesienią, choinki uderzają w dno skał na początku stycznia. Ale diamenty? Są one kupowane przez cały rok i dlatego nie doświadczają dużych wahań cen.

"Diamenty są towarem, a ceny opierają się na godziwej wartości rynkowej. Oznacza to, że niekoniecznie istnieje optymalna pora roku, aby dokonać zakupu", mówi Tirath Kamdar, 10-letni weteran biznesu biżuteryjnego i prezes TrueFacet, na rynku online dla biżuterii używanej. "Rozsądni konsumenci mogą śledzić rynek poprzez Rapaport, ale ceny nie rosną i nie spadają tak drastycznie. Dokonaj zakupu, gdy będziesz gotowy i kupisz to, co kochasz."

Jeśli chcesz zrobić dobry interes, pomyśl o zakupie zabytkowych i antycznych pierścionków. Kamdar mówi, że są one zazwyczaj tańsze niż kupno nowych, a także piękne i niepowtarzalne.

Zakres marży od 20% do 250%.
Na wstępie powiemy, że każda operacja ma inne strategie marży. Mimo to, każdy sklep musi oznaczyć cenę, w przeciwnym razie nie będzie żadnego zysku. Zapytaliśmy garstkę sprzedawców diamentów o procenty marży, a ich odpowiedzi wahały się od zaledwie 20% (zwłaszcza w przypadku sprzedawców internetowych), aż do 250%. Większość z nich mieści się jednak gdzieś w przedziale od 100% do 200% marży hurtowej.

"Sprzedawca detaliczny musi brać pod uwagę takie rzeczy jak koszty ogólne, reklama, personel i salon wystawowy", mówi Dan Moran z Los Angeles Concierge Diamonds. "Ludzie mogą zazwyczaj zbliżyć koszty do hurtowni współpracując z zaufanym prywatnym jubilerem i hurtownikiem diamentów."

The Four C's Matter, But Not As Much as You Think
Wokół Cztery C-ki diamentów jest dużo szumu (cięcie, przejrzystość, kolor i karat) i często będziesz uczony na ten temat, jak tylko zaczniesz kupować pierścionki. Te "C" mają znaczenie i wpłyną na całą cenę diamentu. Istnieje jednak równowaga między doskonałością a ceną, którą należy ostatecznie rozważyć, zwłaszcza że wiele "niedoskonałości", które dewaluują pierścień, nie jest widocznych gołym okiem.

"Dwa okrągłe, brylantowe białe diamenty, które mają ten sam certyfikat [Gemological Institute of America], mogą wyglądać zupełnie inaczej, gdy są umieszczone obok siebie. Tak jak ludzie, nie ma dwóch takich samych diamentów; każdy z nich ma swoje unikalne cechy i właściwości, które przyczyniają się do jego wyglądu zewnętrznego," mówi Kamdar. "Aby uzyskać jak najwięcej piękna i wartości, naprawdę chodzi o unikalne połączenie cech, które czynią ten szczególny kamień wyjątkowym".

Na przykład, pierścień, który zdobył VVS1 jest bardzo czysty, podczas gdy kamień SI1 jest uważany za posiadający "lekkie wtrącenia". Ten ostatni będzie tańszy, ale będzie wyglądał tak samo gołym okiem.

"Pracuj z gemologiem, kształć się i wybierz kamień, który pasuje do twojego budżetu i mówi do ciebie", radzi Kamdar.

Sprzedawcy detaliczni mają sztuczki pozwalające na uzyskanie dodatkowego blasku
Nie inaczej niż inni sprzedawcy detaliczni - witajcie, wyświetlacze okienne na Fifth Avenue! - Sklepy z biżuterią mają również kilka ruchów, które naprawdę maksymalizują blask tych wspaniałych kamieni podczas przeglądania.

"Większość sklepów jubilerskich używa fantazyjnego oświetlenia i mnóstwa luster, aby poprawić wygląd diamentów", mówi Moran. "Miałam klientów, którzy przyszli do mnie po tym, jak kupili pierścionek zaręczynowy w sprzedaży detalicznej i powiedzieli mi, że w chwili, gdy wzięli swój diament do domu i w naturalnym świetle, że wyglądał nudno i nie błyszczał jak wtedy, gdy go kupili." Ten rodzaj oświetlenia może również lepiej ukryć widoczne inkluzje, wyjaśnia. "Widziałem też, jak niektórzy właściciele sklepów spryskiwali diamenty [środkiem do czyszczenia szkła], zanim pokazali je ludziom, aby nadać im dodatkowy połysk i blask", mówi Moran. "Roztwór czyszczący sprawia, że diamenty błyszczą, ale kiedy się zużywają, diament wraca do stanu beznadziejnego."

Dla sprzedawców detalicznych sensowne jest tylko umieszczenie swoich produktów w najbardziej pochlebnych miejscach, ale należy mieć tego świadomość przy dokonywaniu zakupów. Moran sugeruje spojrzenie na diament w naturalnym świetle przed zakupem tylko po to, abyś był świadomy jego "codziennego" blasku.

Najlepszą radą jest jednak robienie zakupów u sprawdzonych, zaufanych sprzedawców, którzy mają gwarancję "Not Satisfied - Money Back".

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!