Lata doświadczeń w biznesie

Jak wybrać salę weselną – cz.II

Jak wybrać salę weselną – cz.II

sala na wesele

Akustyka

Jeśli zespół czy wodzirej ma nawet najlepszy sprzęt to i tak nie będzie on w stanie dobrze pracować, gdy okaże się, że stropy czy ściany doprowadzają do tego, że dźwięk się odbija. Jest wiele sal, w których akustyka niestety jest słaba i tym samym po takich salach nie można oczekuj jakichś szczególnych wrażeń artystycznych. Niestety warto zwracać uwagę na to jaka akustyka jest w sali, ponieważ to może mieć potem znaczenie dla całej zabawy i decydować o tym jak wesele będzie wyglądało i czy rzeczywiście będzie udane.

Zasilanie

oświetlenie sali weselnejKolejnym ważnym elementem będzie zasilanie. Instalacja w restauracji musi być naprawdę dobrze przygotowana, ponieważ zespół prawdopodobnie dość mocno podłączy się ze swoim sprzętem i do tego będzie dochodziło palące się światło czy też pracująca kuchnia. Dlatego sprawdzić jakie zasilanie jest w sali i czy ma ona jakieś dodatkowe zabezpieczenie, gdyby prądu brakło. To ważny element ponieważ nie można sobie pozwolić na to, że nagle na sali nie będzie prądu.

Parkiet

Do tańczenia najbardziej nadawał się będzie parkiet, który wykonany jest z drewna. Posadzki z kamienia czy gresu są łatwe do sprzątania, ale taniec na nich będzie męczący. Drewno nie musi oczywiście znajdować się na całej Sali, ale warto by pojawiło się w tym miejscu gdzie goście będą tańczyć.

Klimatyzacja

Wybierając salę pamiętajcie, by sprawdzić czy jest tam odpowiednia klimatyzacja z dobrą mocą a także czy taki sprzęt działania. Zawsze można poprosić właścicieli, by w czasie oglądania Sali włączyli klimatyzację wtedy sami będziemy mogli się przekonać że będzie ona działać.

Ogród, parking

Przed zamówieniem Sali warto sprawdzić jak wygląda parking i czy jest odpowiednio duży, by był w stanie pomieścić samochody wszystkich gości. Jeśli organizujecie busa bądź autobus to na pewno warto, by parking miał dobry wjazd dla takiego pojazdu.

noclegi sala weselnaBaza noclegowa

Gdy goście są z daleka warto także zainteresować się tym, czy obok Sali istnieje jakieś miejsce, w którym mogliby się przespać.

Możliwość obejrzenia gotowej sali tuż przed innym weselem

Na pewno warto poprosić o możliwość obejrzenia Sali przed innym weselem. Jest to najlepszy sposób sprawdzenia ponieważ wtedy prosto widzimy jak wesele jest przygotowywane i mamy już jakiś obraz.

Umowa

Dodatkowo warto poprosić o spisanie stosownej umowy, która będzie zobowiązywała do pewnych zachowań restaurację.

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!