Lata doświadczeń w biznesie

Wodzireje radzą jak wybrać salę weselną – cz.I

Wodzireje radzą jak wybrać salę weselną – cz.I

idealna sala weselnaTen krótki poradnik ma dać Wam informację o tym jak powinno się szukać idealnego lokalu na przyjęcie weselne. Chodzi o to, by lokal był w stanie spełnić wszystkie istotne kryteria.

Oczywiście opinia znajomych będzie najlepszym miernikiem. Jeśli ktoś była na weselu w takiej sali będzie mógł na ten temat powiedzieć najwięcej. Trzeba natomiast sceptycznie podchodzić do internetowych opinii, które niestety są bardzo często inspirowane i stają się bardziej reklamą niż prawdziwą opinią.

Kolejna sprawa to poszukanie lokalu, który będzie miał fajne otoczenie. Na pewno warto, by było to blisko urzędu czy kościoła ale także otoczenie w czasie wesela może także mieć znaczenie, bo goście chętnie wychodzą na zewnątrz budynku w trakcie takich imprez.

Ważną będzie także sprawą to, jaki kontakt można mieć z firmą i przedstawicielami takiego lokalu. Trzeba bowiem zadbać o wiele istotnych kwestii i to jakie podejście mają takie osoby może mieć swoje istotne znaczenie. Ich podejście może nam też wiele pokazać, gdy chodzi o samą organizację pracy w takiej Sali.

układ sali weselnejUkład sali to kwestia bardzo ważna, ponieważ trzeba sprawdzić, jak będzie można posadzić gości oraz jak usytuowane jest miejsce do tańca. Lepiej, by znajdowało się ono w tym samym pomieszczeniu co stoły ponieważ na takich salach zdecydowanie łatwiej organizuje się zabawę i łatwiej porwać gości do tej zabawy. Wiele sal stara się upychać u siebie gości ale to niestety jest bardzo zła praktyka i lepiej takich sal unikać. Jeśli rzeczywiście mamy dużą ilość gości warto się zainteresować salą i zobaczyć jak są ustawiane krzesła i czy goście nie będą nadmiernie ściśnięci.

Kwestia jedzenia będzie przede wszystkim związana z naszym gustem. Ale jak wiadomo jest to ważny element każdego wesela. Dlatego lepiej, by dania były smaczne i lepiej by było ich mniej, ale by zostały przygotowane na świeżo a nie odgrzewane czy wykonywane z mrożonek.

wystrój sali weselnejObsługa to ważny dla klientów element, dlatego warto się zainteresować ile osób zajmuje się obsługą gości ponieważ wtedy będziemy wiedzieć jak wszystko będzie zorganizowane. Na sto osób powinno być przynajmniej 5 takich osób.

Wystrój sali to oczywiście kwestia gustu, ale trzeba to brać pod uwagę i zawsze zwracać uwagę pod kątem estetycznym na takie elementy, które dla nas mogą się okazać najistotniejsze.

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!