Lata doświadczeń w biznesie

Jak rozmieścić gości na sali weselnej

Jak rozmieścić gości na sali weselnej

rozmieszczenie gości na sali weselnejOkazuje się, że posadzenie gości na weselu nie jest taką prostą sprawą. Ułatwieniem mogą być pewne reguły, które związane są z weselną etykietą. Dużo będzie także zależeć od tego, jak rodziny będą się zachowywać.

Podstawowym elementem będzie znalezienie miejsca dla Pary Młodej. Jest to najważniejsze miejsce na całej sali i jeśli je będziemy znali potem będzie można rozsadzać innych członków rodziny. Najstarsze tradycje w Polsce zakładały, że obok Pani Młodej siada ojciec Pana Młodego i jej mama a obok Pana Młodego jego mama oraz ojciec Pani Młodej. Obecnie to wszystko się zmienia i obok Młodych siadają świadkowie natomiast rodzice z rodzinami.

Można generalnie mówić o tym, że mamy dwa różne sposoby na rozmieszczenie gości

Pierwszy to posadzenie członków rodzin po dwóch stronach sali. Wszyscy członkowie jednej rodziny dobrze się znają i będą się bawić razem. Takie ustawienie od razu jednak zakłada, że będą małe szanse na to, by poznać drugą rodzinę i nie będzie tutaj elementu pozwalającego na integrację.

sala weselna - rozmieszczenie gościW przypadku drugiego sposobu zakłada się sadzanie ze sobą młodych osób po jednej stronie sali a starszych po drugiej. Młodzi najczęściej będą szybko w stanie poradzić sobie z integracją i znajdą wspólny język.

Oczywiście jeśli w czasie wesela chcemy mieć spokój i znamy zachowania niektórych gości, to obok siebie nie powinno się sadzać wrogów, rozwodników czy ludzi, którzy mają inne poglądy na świat, politykę czy religijne. Najważniejsze, by obok siebie nie siadały osoby, które mają skrajnie odmienne poglądy, ponieważ nie wiadomo jak może się to skończyć. ustawienie stołów i rozstawienie gości lepiej sobie dobrze przemyśleć, by być pewnym, że do niczego złego w czasie takiej imprezy nie dojdzie.

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!