Lata doświadczeń w biznesie

Czym kierować się wybierając salę weselną?

Czym kierować się wybierając salę weselną?

wybór sali weselnejŚlub, a później przyjęcie weselne to elementy, które składają się na najważniejszy dzień w życiu nie jednej młodej pary. W tym szczególnym momencie, niezbędna jest nie tylko orkiestra, fotograf, który uwieczni te piękne chwile, ale przede wszystkim sala, w której biesiadnicy będą mogli świętować. Wynajęcie lokalu wiąże się z dużym kosztem, a zatem, każda transakcja finansowa, wymaga od stron odpowiedniej umowy, która określa zasady wynajmu itp. Co powinna zawierać oraz na co zwrócić uwagę zawierając umowę?

Przede wszystkim formularz powinien zawierać informacje co do kwoty, terminu i menu. Niemniej jednak, właściciele sal weselnych, niejednokrotnie wprowadzają pewne kruczki, które sugerują potencjalne, podniesienie stawki np. ze względu na wzrost cen produktów. Warto przyjrzeć się również temu, jaki jest koszt miejsca w przypadku dziecka (zazwyczaj to połowa ceny) i czy w przypadku mniejszej, od zamierzonej liczby gości cena, nie zmieni się.

W przypadku, gdy mamy do czynienia z lokalem o kilku salach, trzeba ustalić wyznaczone pomieszczenia dla gości weselnych. Jednocześnie, właściciel zobowiązany jest do podpisania klauzuli, która gwarantuje, iż na danym przyjęciu, nie znajdą się osoby postronne. Bardzo ważną kwestią jest oczywiście menu, które zawiera zarówno ciepłe i zimne dania, napoje bez- oraz alkoholowe. Tu, również liczy się precyzja, bowiem w umowie należy dokładnie określić ile ciepłych dań zapewnia właściciel, a ile inicjatorzy wesela. Analogicznie postępujemy w przypadku napojów.

sala weselnaJeśli chodzi o alkohol, to z reguły napoje alkoholowe, pozostają w zakresie gospodarzy. Jednak istnieje możliwość podania gościom alkoholu, który znajduje się w asortymencie lokalu, w takim przypadku bezwzględnie ustalamy cenę butelki danego alkoholu. Dodatkowo, w umowie pisemnie warto o potwierdzenie tego, czy po weselu nikt nie zażąda od nas dodatkowej opłaty za "wniesiony" alkohol.

Jeśli chodzi o ciasta, owoce to wraz z właścicielem ustalamy dostawcę. Niektóre domy weselne, udostępniają również pokoje gościnne. W takim przypadku, należy również sporządzić listę potencjalnych gości, którzy będą z nich korzystać.

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!