Lata doświadczeń w biznesie

Idealna wyprawka dla ucznia, czyli jakie artykuły szkolne kupić?

Idealna wyprawka dla ucznia, czyli jakie artykuły szkolne kupić?

W życiu jest stosunkowo mało chwil, które zapadają w pamięć na zawsze, jednak jedną z nich jest moment rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz pierwszych lekcji. Trzeba być do niego jednak odpowiednio przygotowanym. I tutaj pojawia się pytanie - co będzie lepsze, plecak, czy tornister? Jest ono o tyle ważne, gdyż służy do noszenia wszystkich potrzebnych w szkole rzeczy, a ponadto wpływa na zdrowie, dobry wygląd i wygodę ucznia. 

Plecak

Próbując odpowiedzieć na zadane pytanie - co jest lepsze plecak czy tornister? Należy rozważyć przede wszystkim kwestie zdrowotne. Pod tym kątem z pewnością lepszym rozwiązaniem jest tornister, chociaż kojarzy się z przeszłością. Niemniej jednak to właśnie on zapewnia uczniom zdrową postawę przede wszystkim dzięki wielu usztywnieniom. Dodatkowym atutem tornistrów jest fakt, iż dzięki ich stabilnej budowie nie da się wpakować do nich zbyt wielu rzeczy, a tym samym nie będą one za ciężkie. W świetle kwestii zdrowotnych oczywistym wydaje się konieczność unikania toreb zakładanych na jedno ramię, gdyż wykrzywiają one kręgosłup. 

Bardzo ważnymi kwestiami są także kształt i ciężar plecaka, które powinny być dopasowane do wieku dziecka oraz jego wzrostu. Dla najmłodszych uczniów najlepiej jest zakupić mocno usztywnione plecaki, dla starszych z kolei można pozwolić sobie na dobór lżejszych modeli, które są ładniejsze pod względem fasonu. Przede wszystkim plecak powinien być dopasowany do pleców dziecka - nie może on wykrzywiać jego postawy ani swobodnie zwisać. Z tego powodu bardzo ważna jest możliwość odpowiedniego dopasowania m.in. długości jego ramion. Jak wspomniano wcześniej - niezwykle istotna jest również masa plecaka. Według zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jego ciężar nie powinien przekraczać 2% masy ciała dziecka. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zakupiony plecak był stosunkowo lekki.

Kolejną ważną kwestią jest higiena, jaką należy utrzymać - plecak musi być bowiem łatwy do prania. Z tego powodu powinno się unikać plecaków z łatwymi do oderwania elementami. 

Wielkość plecaka powinna być również dobrana do danego stopnia nauki - im dziecko starsze, tym więcej ma przedmiotów i potrzebuje większego plecaka. Niemniej jednak w każdym plecaku należy zwrócić uwagę na ramiona, które powinny być miękkie i szerokie, a także szeroko rozstawione. W kwestii układu plecaka - powinien on posiadać co najmniej nie duże przegródki, w których zmieszczą się podręczniki formatu A4. Niemniej jednak pozostałe - mniejsze przegródki - pełnią również wiele różnych przydatnych funkcji. Bardzo ważnymi elementami każdego plecaka są jednak odblaski, które są szczególnie przydatne podczas ciemnych zimowych poranków. Z tego powodu - im więcej ich na plecaku, tym lepiej. 

Niektóre plecaki posiadają funkcję wożenia ich na kółkach zaczerpniętą niejako z walizek. Czy jest dobre rozwiązanie? Być może na chwilę, jednak nie do codziennego "noszenia" plecaka, a cały mechanizm służący do wożenia też lekki nie jest...

Piórnik

Na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań. Warto jednak zaznaczyć, iż piórnik ma przede wszystkim pełnić funkcję schowka na niezbędne akcesoria do pisania. Z tego powodu nie powinien być on jednak zbyt rozbudowany, gdyż takie piórniki są zwyczajnie ciężki. Warto jednak, aby był on utwardzany, gdyż wtedy jego zawartość nie ulegnie zniszczeniu po przygnieceniu wieloma zeszytami i książkami. Kupując piórnik w zestawie z wyposażeniem należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość tego wyposażenia.

Zeszyty

Tutaj znaczenie ma przede wszystkim grubość zeszytów. Ogólna zasada jest taka, że im starsze dziecko, tym grubsze zeszyty potrzebuje. W zwiazku z tym dla najmłodszych polecane są zeszyty 16-kartkowe. Dla starszych z kolei przydadzą się zdecydowanie grubsze zeszyty, z których najlepszym wyborem ejst kołonotatnik, który jest o wiele poręczniejszy względem tradycyjnych zeszytów. Oczywiście warto jeszcze wspomnieć o wnętrzu zeszytu. Dla najmłodszych uczniów - czyniących swoje pierwsze kroki w nauce pisania - warto jest zakupić zeszyty w cienką linię, natomiast dla starszych - w zależności od przedmiotu. 

Worek na obuwie

Worek na obuwie jest bardzo praktyczny i przydaje się praktycznie przez cały okres uczęszczania do szkoły. Z uwagi na higienę takich worków oraz ich częste wieszanie oraz kładzenie w różnych miejscach - warto zaopatrzyć dziecko w dwa worki, które okresowo będziemy wymieniać na czas odświeżenia tego pierwszego. Większość worków na obuwie jest wyposażona w prosty system zaciskanego sznurka, dzięki któremu ich zawartość jest w pełni chroniona przed wypadnięciem i są bardzo wygodne w codziennym użyciu.

Przybory do pisania

Podstawowym pytaniem, jakie pojawia się w tej kwestii jest to, czy lepsze dla ucznia będzie pióro, czy może długopis. Na początku, kiedy dziecko uczy się pisać - najlepiej jest zainwestować z stosunkowo niedrogie pióra ze specjalnymi gumkami ułatwiającymi ich trzymanie przez dziecko. Te rodzaje pióra najlepiej kształtują u dziecka umiejętność dobrego chwytu i prawidłowej pisowni. Oczywiście oprócz zasadniczego pióra w piórniku dziecka powinny się znaleźć także inne przedmioty takie jak zatemperowane ołówki, kredki, kolorowe długopisy, czy też na późniejszych etapach nauki - kolorowe zakreślacze. 

Niezbędne pomoce szkolne

Warto zaznaczyć, iż nauka dziecka nie odbywa się tylko w obrębie szkoły. Dzięki wielu pomocom edukacyjnym - rodzice mogą stymulować rozwój dziecka także w warunkach domowych. Szczególnie warto w taki sposób rozwijać zainteresowania dziecka oraz dziedziny, w których zwyczajnie ma talent. W ten sposób może ono w przyszłości wiele osiągnąć oraz poznać wiele pasjonujących faktów. 

Sprawdź ofertę artykułów szkolnych w sklepie Alibiuro.pl: https://alibiuro.pl/artykuly-szkolne-aliprymus/

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!