Lata doświadczeń w biznesie

ZAKUPY SUKIEN ŚLUBNYCH

ZAKUPY SUKIEN ŚLUBNYCH

Istnieje jednak wiele sukni ślubnych do wyboru, a dotarcie do ostatecznej decyzji może być trudne. Aby upewnić się, że suknia, którą ostatecznie zakupisz jest właściwa dla Ciebie, oto kilka sugestii dotyczących planu działania podczas zakupów sukni ślubnej,

ZACZYNAĆ WCZEŚNIE PATRZEĆ

Dziesięć miesięcy wcześniej nie jest jeszcze za wcześnie na rozpoczęcie zakupów sukni ślubnych. Większość dostawców sukni ślubnych lub projektantów wymaga co najmniej sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia, aby zamówić lub wykonać suknię ślubną.

MIEĆ NA UWADZE STYL

Zbieraj zdjęcia z magazynów lub drukuj zdjęcia z internetu. Zabierz je ze sobą i pokaż je konsultantowi, to da im wzór Twoich upodobań i punkt wyjścia do przymierzania sukni. Przygotuj się również na rozmowę o wielkości, stylu i rodzaju ślubu, który będziesz miał.

UMAWIAĆ SIĘ NA SPOTKANIA

Przed rozpoczęciem zakupów sukni ślubnej warto zadzwonić wcześniej i umówić się na dwie lub trzy wizyty na każdy dzień zakupów. Sugeruje się, żeby robić zakupy przez miesiąc jeden dzień w każdy weekend. Dzięki temu będziesz miał pewność, że widziałeś wiele różnych stylów i będziesz mógł podjąć najlepszą ostateczną decyzję.

Większość renomowanych salonów wymaga, abyś umówiła się na spotkanie, ponieważ przymierzanie sukienek wymaga czasu i lubią one zapewnić Ci indywidualną obsługę w mniej zatłoczonym środowisku. Umawianie się na spotkania oznacza, że w sklepie będzie tylko jeden lub dwa inne w tym samym czasie co Ty. Daje to również konsultantowi czas na wysłuchanie, przekazanie sugestii i pomoc w wyborze odpowiedniej sukni.

ZABRAĆ KOGOŚ ZE SOBĄ

Uzyskanie drugiej opinii jest ważne. Przyprowadź swoją matkę lub przyjaciela, którego gust lubisz i opinie, którym ufasz. Upewnij się, że mogą być obiektywni. Na początku najlepiej jest zabrać ze sobą tylko jedną osobę (zbyt wiele opinii może Cię nigdzie nie zaprowadzić) i zabrać ze sobą wszystkie swoje druhny lub innych ważnych przyjaciół, gdy próbujesz podjąć ostateczną decyzję.

NOSIĆ ODPOWIEDNI UBIÓR

Będziesz wielokrotnie zdejmował ubrania, więc ubierz coś łatwego do założenia i zdejmowania. Noś odpowiednią bieliznę i zastanów się, czy nie nałożyć na nią mniej makijażu niż zwykle, aby nie rozmazać jej i nie nakładać na sukienki (możesz zostać poproszona o założenie szalika na twarz podczas przymierzania makijażu).

BĄDŹ SZCZERY CO DO SWOJEGO PRZEDZIAŁU CENOWEGO

Salony i projektanci powinni być w stanie pracować w twoich granicach lub udzielać innych sugestii. Nigdzie nie dojdziesz udając, że stać cię na więcej, niż naprawdę możesz.

SŁUCHAĆ RAD EKSPERTÓW

Konsultanci i projektanci w każdym salonie są profesjonalistami; są specjalistami od tkanin, ślubów i aktualnych stylów. Posłuchaj ich rad i miej otwarty umysł na wszelkie ich sugestie.

PRZYMIERZYĆ CO NAJMNIEJ 5 SUKIENEK W KAŻDYM SKLEPIE

...i iść do więcej niż jednego sklepu. Chcesz się upewnić, że sukienka, którą nosisz, jest jednym z twoich marzeń. Kiedy kupujesz suknie ślubne, przymierzasz do kogoś, co ci się nie spodoba. Możesz być mile zaskoczony i jeśli będzie to wyglądało okropnie, to przynajmniej potwierdzisz, że naprawdę nie lubisz tego stylu.

NIE KUPUJ PIERWSZEJ SUKIENKI, KTÓRĄ PRZYMIERZASZ.

Chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie sukienka jest naprawdę idealna dla Ciebie. Pierwszą próbą może być nadal ta, którą nosisz, ale po obejrzeniu szerokiej gamy, będziesz pewna, że to właściwa sukienka dla Ciebie.

ZATRZYMANIE SIĘ NA IT

Nie podejmuj pochopnych decyzji. Prześpij się na niej, a potem przymierz sukienkę ponownie. Prześpij się na niej jeszcze raz i jeśli nadal jest twoją ulubioną, to idź i zamów ją.

ZROZUMIEĆ ZASADY I WARUNKI

Upewnij się, że wiesz, jakie są warunki wpłaty, zwrotu i płatności. Zapytaj również o opłaty za zmiany i harmonogramy montażu. Potwierdź, kiedy ma być zrealizowana ostateczna dostawa i jakich gwarancji udzielają.

DOSTAĆ TO WSZYSTKO NA PIŚMIE

Wszystkie warunki muszą być sformułowane na piśmie, łącznie z wszystkimi szczegółami dotyczącymi ubioru. Jeśli welon jest zawarty w cenie, należy to zaznaczyć w umowie. Należy również wyraźnie określić takie elementy, jak pociągi odłączane lub inne specjalne cechy, a także koszty ewentualnych zmian. Lepiej mieć za dużo szczegółów, niż za mało w razie nieprzewidzianego problemu.

O nas

Organizacja idealnego przyjęcia weselnego czy bankietu, to ogromne wyzwanie. Z naszym poradnikiem, dowiesz się jak wybrać idealną salę weselną, jak przygotować od A  do Z gustowny bankiet oraz jak w tym wszystkim nie stracić głowy!

Warto zobaczyć